HR-dienstverleners: motor van transities
Een betere arbeidsmobiliteit moet ervoor zorgen dat talenten en skills zo goed mogelijk worden ingezet.
Het 12-puntenplan van Federgon voor de activering van langdurig arbeidsongeschikten
Concrete aanbevelingen voor het beleid.
Een plan voor de zorg
Zorgen voor helpende handen in de zorg met een plan dat op korte en lange termijn oplossingen biedt.
Learning & Development als smeerolie van een circulaire arbeidsmarkt
Concrete aanbevelingen om onze kijk op leren te actualiseren
Naar werkzaamheidsgraad van minstens 80% in 2030?
Lees hier hoe Federgon en haar leden kunnen bijdragen aan de realisatie van de arbeidsmarktambities uit het regeerakkoord.
Wat onthouden we van de arbeidsmarkt 2020?
Om de arbeidsmarkt anno 2021 beter te begrijpen.
8 relancerecepten van Federgon ter ondersteuning van de federale regeringsonderhandelingen
De coronacrisis heeft een ongeziene impact op onze economie en arbeidsmarkt.
Het is ongetwijfeld positief dat de overheid in eerste instantie getracht heeft om via een heel pakket aan steunmaatregelen burgers en bedrijven de nodige financiële zuurstof te geven. Maar deze maatregelen dienen slechts de korte termijn.
Nu de coronacrisis (of toch de eerste golf) voorzichtig over zijn hoogtepunt heen lijkt te zijn, dienen wij na te denken over een aantal cruciale maatregelen teneinde de voor onze arbeidsmarkt noodzakelijke relance tot stand te brengen. Des te meer nu de federale regeringsonderhandelingen nog steeds lopende zijn.
Federgon en haar leden, HR-dienstverleners en private arbeidsbemiddelaars, willen hierbij graag hun maatschappelijke verantwoordelijkheid opnemen en doen een aantal concrete voorstellen aan de federale regeringsonderhandelaars voor het realiseren van een effectief relancebeleid na corona.
Relance arbeidsmarkt Vlaanderen - Private HR-dienstverleners geven aan welke accenten er moeten gelegd worden
De gevolgen van de coronacrisis zijn ongemeen hard en ongekend voor de arbeidsmarkt. Het is nog even afwachten wat de gevolgen zullen zijn op de middellange en de lange termijn.
Hoe kijken de partners naar de audit van het Rekenhof over het VDAB-uitbestedingsbeleid?
Aanbevelingen vanuit Federgon.
Outplacement, een springplank naar een nieuwe baan
Outplacement. We hebben er allemaal al eens over gehoord. Maar wat betekent de term precies en wat houdt het concreet in?